Igra kot sredstvo za učenje – vrtec
Opomba:
Glede na trenutno epidemiološko sliko, povezano s Covid19, vse seminarje izvajamo preko ZOOM videokonferenčnega sistema. Hvala za razumevanje!
Predstavitveni video seminarja: www.tinyurl.com/seminar-vrtec
Vabljeni k ogledu!
Cilji: Igra ima ogromen pomen za otrokov zdrav razvoj. S pomočjo igre se učimo in usvajamo socializacijske veščine, zavedanje čustev sebe in drugih, učimo se tudi uravnavanja močnih čustev ter pravilnega oz. sprejemljivega ravnanja v različnih situacijah. S pomočjo igre lahko ugotavljamo vloge v skupini. Poleg intelektualnega učenja igra omogoča tudi zelo močno izkustveno učenje, ki je še pomembnejše od teorije.
Ciljna skupina: Vzgojitelji-ce v vrtcih, specialni pedagogi, svetovalni delavci in drugi strokovni delavci v vrtcih
Ključne besede: vzgojitelj, otrok, igra, vzgoja
Pogoji: /
Potrdilo o udeležbi: Udeleženec-ka takoj po končanem seminarju prejme potrdilo za udeležbo na enodnevni delavnici (8h) in je ovrednoteno z 0,5 t za uveljavljanje pri napredovanju v nazive na področju VIZ.
Obveznosti: Aktivno sodelovanje na seminarju.
Vsebina:
- del: Opredelitev in pomen socialnih iger – Janja Vilar
- del: Spoznavanje različnih skupin iger – Janja Vilar, Tadeja Podgorelec
- predstavitvene igre
- gibalne igre
- igre s petjem in plesom
- sodelovalne igre
- igre za fino motoriko
- igre za razvijanje pozornosti
- igre za področje matematike
- igre za razvijanje govora
3. del: Vloge v timu – Tadeja Podgorelec
- del: Načrtovanje, priprava in izvedba igre – Tadeja Podgorelec
V okviru seminarja se bodo udeleženci tudi praktično seznanili s številnimi primeri uporabnih iger preko video posnetkov.
Predavateljici:
Tadeja Podgorelec
je univerzitetna diplomirana psihologinja, ki že 18 let opravlja delo šolske svetovalne delavke. Pridobljen ima EuroPsy certifikat. Poleg dela na osnovni šoli je izkusila nekajletno zasebno svetovanje in psihološko testiranje v svetovalnici Kogito. 4 leta je delala kot članica komisije za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami pri Zavodu RS za šolstvo. Bila je vodja študijske skupine šolskih svetovalnih delavcev. Nekajkrat je sodelovala kot gostja – predavateljica na seminarjih šolskega psihološkega svetovanja na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Bila je mentorica več študentom na praksi. Sodelovala je v dveh inovacijskih projektih ter pri izdaji zbirke vaj za izboljšanje pozornosti in koncentracije z naslovom Pozor, koncentrat! Udeležila se je študijskega obiska na Finskem na področju vseživljenjske karierne orientacije. Njeno delo vključuje svetovanje in pomoč učencem iz različnih deprivilegiranih skupin, kot npr. otroci s posebnimi potrebami, priseljenci, Romi. Poklicni izziv, ki mu je posebno predana, ji predstavlja delo z učenci s šibkimi socialnimi spretnostmi in slabšim vedenjskim prilagajanjem, kar je predstavila tudi na srečanjih širše strokovne javnosti.
Janja Vilar
je profesorica defektologije z 20-letnimi delovnimi izkušnjami. Zaposlena kot učiteljica v osnovni šoli s prilagojenim programom. Pred tem si je dolga leta izkušnje nabirala tudi kot učiteljica dodatne strokovne pomoči na osnovni šoli, kot vzgojiteljica v razvojnem oddelku in kot specialna pedagoginja na centru za duševno zdravje. Dve leti je delala kot članica komisije za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami pri Zavodu za šolstvo. Z lastnim prispevkom je sodelovala na Četrti mednarodni konferenci o specifičnih učnih težavah. Je inštruktorica po programu Razvijanje pozitivnega samovrednotenja otrok in mladostnikov ter urednica zbirke vaj z naslovom Razvijanje pozornosti in koncentracije. Pripravila in izvedla je več izobraževanj za učitelje in starše. Bila je mentorica več študentom na praksi. Vodila je inovacijski projekt ter sodelovala pri izdaji zbirke vaj za izboljšanje pozornosti in koncentracije.
Kotizacija:
Kotizacija znaša 79,17 eur in vključuje izvedbo programa seminarja, tiskano gradivo in potrdilo o udeležbi. Udeležencem so brezplačno na voljo tudi prigrizki med odmori, osvežilni napitki in preprosto kosilo.
Popusti:
10% – samoplačniki – prva udeležba na razpisanih seminarjih IZ Znanje
12% – samoplačniki – druga udeležba na razpisanih seminarjih IZ Znanje
15% – samoplačniki – tretja (in več) udeležba na razpisanih seminarjih IZ Znanje
In še namig: Z namenom, da vsebine čimbolj približamo vzgojiteljem, smo seminar že večkrat uspešno izvedli za celoten kolektiv vrtca! Lepo povabljeni, da o tem seznanite vaše vodstvo, v kolikor menite, da lahko pomagamo tudi vam. Z veseljem vas obiščemo…
Dodatne informacije : mag. Martina Šetina Čož, 041 604 175, martina.setina-coz@iz-znanje.si