
10. 3. 2022 – Strategije obvladovanja stresa
Opomba:
Glede na trenutno epidemiološko sliko, povezano s Covid19, vse seminarje izvajamo preko ZOOM videokonferenčnega sistema. Hvala za razumevanje!
Termin izvedbe:
1. del: ponedeljek, 31. 1. 2022 od 17h – 20h (že izveden – za udeležence, ki niso bili prisotni, je izjemoma na voljo posnetek)
2. del: četrtek, 10. 3. 2022 od 17h – 20h
Cilji: Izboljšati odpornost na stres in izboljšanje psiho-fizičnega zdravja. S čuječnostno vadbo in dihalnimi tehnikami povečujemo kvaliteto zavedanja ter stabilnost, kontrolo in učinkovitost pozornosti, kar ima dokazano pozitiven vpliv na širok razpon posameznikovega delovanja: kognicijo, čustvovanje, vedenje in fiziologijo. Prakse sproščanja in pozornosti so priznan način dopolnilnega zdravljenja širokega spektra psihofizičnih težav s strani nacionalnih inštitutov za zdravje.
Ciljna skupina: učitelj-ice v osnovnih in srednjih šolah, svetovalni delavci in drugi strokovni delavci v VIZ. Vsebina seminarja je primerna tudi za udeležence/ke, ki niso vključeni v program vzgoje in izobraževanja.
Ključne besede: stres, izgorelost, učitelj, šola, vzgojitelj, vrtec, zaposleni, svetovalni delavci
Pogoji: /
Potrdilo o udeležbi, ki ga udeleženec-ka uveljavlja pri napredovanju v nazive na področju VIZ:
- 0,5 t za udeležbo na enodnevni delavnici – 8 ur.
Obveznosti: Aktivno sodelovanje na seminarju!
Obvezna oprema: virus dobre volje, s katerim bomo ‘okužili’ drug drugega 😊
Vsebina:
- del: Koncept stresa in razumevanje njegovih faz
- del: Stresni vzorci in reakcije na stres (psihološki in fizični)
- del: Razumevanje uma in njegovih običajnih nezavednih odzivov na zunanje izzive – naučite se zavestno izbrati drugačen odgovor
- del: Tehnike sproščanja s poudarkom na dihalnih vajah
- del: Čuječnost za obvladovanje stresa
- del: Upravljanje s fizičnimi učinki stresa – pomen vadbe in prehrane
V programu seminarja je veliko praktičnih vaj.
Predavateljica:
Karla Oblak, PhD, LL.M
je doktorica znanosti z doktoratom na področju vedenjske ekonomije, magistrica prava in raziskovalka. 15 let deluje tudi kot učiteljica joge (600 RYT in Yoga Sport Science coach), trenerka (FZS, ITU) in coachinja s holističnim pogledom na človeka. V praksi raziskuje vpliv gibalnih in dihalnih tehnik na posameznika. Predava na Ekonomski fakulteti UL in Visokošolskem zavodu Effectus v Zagrebu, je strokovna sodelavka Zavoda fizioterapevtika. Organizira vikend delavnice in seminarje na temo zdravega načina življenja, motivacije, stresa in soočanja s stresom. S svojim strokovnim znanjem želi ljudem pokazati načine s katerimi lahko polno zaživijo na fizični in mentalni ravni.
Kotizacija:
- Subvencionirana kotizacija za zaposlene v VIZ, ki se prijavijo preko Katisa s soglasjem ravnatelja znaša 68,00 eur
- Kotizacija za prijave preko naše spletne strani ali za prijave v Katisu brez soglasja ravnatelja znaša 87,50 eur, pri čemer samoplačnikom upoštevamo popust zvestobe:
– 10% za prvo prijavo na razpisane seminarje IZ Znanje, tj. 78,80 eur,
– 12% za drugo prijavo na razpisane seminarje IZ Znanje, tj. 77,00 eur in
– 15% za tretjo (ali več) prijavo na razpisane seminarje IZ Znanje, tj. 74,40 eur.
Kotizacija vključuje:
– izvedbo seminarja, e-gradivo in potrdilo o udeležbi.
V primeru morebitne izvedbe v živo, je udeležencem brezplačno na voljo tudi prigrizki med odmori, osvežilni napitki in preprosto kosilo (glede na možnosti, ki jih bo dopuščal NIJZ v povezavi z COVID19). Stroški pogostitve niso vključeni v ceno kotizacije.
In še namig:
Program seminarja smo že večkrat uspešno izvedli za celoten kolektiv šole!
Kontakt: mag. Martina Šetina Čož, 041 604 175, info@iz-znanje.si